אמיר דיין מרפאה לשיניים Amir Dayan : שירותי חיוב רפואי דנטלי – 3 ICD המובילים …

ICD 10 Coding Services

אמיר דיין מרפאה לשיניים Amir Dayan : שירותי חיוב רפואי דנטלי – 3 ICD המובילים …

לא רבים מרופאי השיניים מודעים לביצוע חיוב רפואי בגין טיפולי השיניים שלהם. רבים מכם עשויים לחשוב ששיניים נופלים תחת טיפולים יוקרתיים, ולכן אין זה חוקי לזכות בחיוב רפואי. אך חיוב רפואי לשיניים הוא חוקי והוא דורש מעקב אחר קודים מתאימים בצורה נכונה. חיוב רפואי הוא חיוני עבור פרקטיקות שיניים מכיוון שהוא משפר בהרחבה את הכנסות התרגול שלך, קבלת מקרים רבים, כיסוי גבוה לחולים שמגדיל את אחוז ההחזקה שלהם וכו ‘.

קידוד ממלא תפקיד חשוב בחיוב שיניים מכיוון שלא רבים מרופאי השיניים מודעים לשימוש בקודים הנכונים או לדעת את הקודים אך אינם מסוגלים לשלוח תביעות בזמן או לבזבז זמן לצורך תיעוד. יש אלפי קודי ICD-10 זמין לחיוב שיניים ובו נבחן כמה קודים שיכולים להשפיע על החיוב הרפואי של טיפולי השיניים שלך.

K03.81 – שן סדוקה

K03.81 הוא קוד אבחון לחיוב בו רופאי שיניים משתמשים לציון אבחנה רפואית של שן סדוקה. זה תקף רק לשטרות ותביעות שהועלו ב -1 באוקטובר 2020 או אחריו ונמשך עד 30 בספטמבר 2021 בהתאם לשינויים החדשים ב- ICD-10 על ידי AMA. זה יכול לשמש גם למקרים כמו כתר סדוק, שורש סדוק, שן סדוקה או עתיד כתר שן.

רופאי שיניים צריכים להיזהר בעת חיוב עבור שן סדוקה מכיוון שלעתים, לא רבים יודעים שאותו קוד חל על סוגים שונים של קונוטציות טיפול.

עששת שיניים K02

זהו אחד מקודי ה- ICD-10 המסובכים בתחום השיניים חיוב רפואי, וזה כולל מספר סיווגים במורד התסמינים והטיפול. קוד זה כולל את כל ההיבטים במצבי השיניים של עששת, כמו תסמינים, בדיקות סקר לאבחון ונהלי טיפול. הנה בטוחים סִמוּל סיבוכים שרופאי שיניים עלולים לחוות עם עששת בשיניים:

K02.3- עששת שיניים נעצרת

K02.5-עששת בשיניים על משטח הבור והסדק

K02.51 – עששת דנטלית על בור ובקע סדקי, מוגבלת לאמייל; K02.52-חודר לדנטין; K02.53- חודר לעיסה

K02.6-עששת בשיניים על משטח חלק ויש לזה שלוש קטגוריות משנה שוב.

K02.7-עששת שורש שיניים

K02.9-עששת דנטלית, לא מוגדרת.

לכן קידוד עששת בשיניים הוא תהליך מאתגר למדי ועשוי להסתיים בבלבול אצל רופאי השיניים ובכך לגרום לדחיית תביעה.

קודים מסובכים אחרים

S01.541A מתייחס לפנצ’ר עם גוף זר של השפה, מפגש ראשוני; V18. 0xxA מתייחס לנהג מחזור דוושות שנפגע בתאונת דרכים שלא התנגשה בתאונה שאינה תנועה; Y93.55 מתייחס לפעילות ורכיבה על אופניים וכו ‘.

לצד הקודים שצוינו, ישנם מספר קודים אחרים שנשלחו לתביעות מבלי להקצות את קודי ההליך המתאימים בשל מורכבות בזיהוי הקוד הנכון.

סיכום

לסיכום, בשל ההנחה של נוהגים רבים לפיו חיוב רפואי דנטלי לא יכול להיות בר-קיימא מבחינה חוקית, חיוב וקידוד רפואי דנטלי היווה סיוט למנהגים רבים. ישנם שינויים רבים בקידוד ICD-10 לאחרונה ויותר מההתחלה, רופאי שיניים מוצאים את זה אפילו מאתגר יותר עם שירותי חיוב שיניים.

Dentist Amir Dayan : שירותי חיוב רפואי דנטלי – 3 ICD המובילים …

No Comments

Post A Comment